SVETOVNI DAN HABITATA
VABILO

Svetovni dan Habitata vsako leto prvi ponedeljek v oktobru opominja, da ima vsakdo moč in odgovornost, da oblikuje prihodnost naših mest in naselji.

Organizacija združenih narodov je prvi ponedeljek v oktobru proglasila za Svetovni dan Habitata, ki se praznuje že od leta 1985. Posvečen je človekovim naseljem in osnovni pravici ljudi do primernega bivališča. Vlade in lokalne skupnosti vsega sveta so pozvane, da na ta dan usmerijo pozornost na kakovost življenja v mestih in drugih naseljih ter z različnimi aktivnostmi spodbujajo zavest o potrebi za izboljšanje življenjskih pogojev.

Dragi arhitekti, veseli bomo, če boste na našo akcijo SVETOVNI DAN HABITATA 2016 opozorili učiteljice in učitelje!

Spoštovana ravnateljica, spoštovani ravnatelj, spoštovana učiteljica, spoštovani učitelj!

Radi bi vas pozvali k drugi vseslovenski akciji SVETOVNI DAN HABITATA 2016, ker iskreno verjamemo, da imata prostor in arhitektura močan vpliv na naše življenje, zdravje, počutje, uspešnost, varnost in zadovoljstvo. Obdajata nas vse življenje in dajeta okvir vsem našim dejavnostim. Vsi ljudje oblikujemo prostor, ne samo arhitekti, krajinski arhitekti in prostorski načrtovalci, hkrati pa prostor oblikuje nas. Vse naše vrednote, tudi prostorske, so temelj naše kulture in kažejo na razvitost naše družbe. Arhitektura nosi visoko kulturno, družbeno in ekonomsko vrednost, zato njeno razumevanje spada v splošno izobrazbo. Od naših izkušenj, znanja in odnosa, ki si jih oblikujemo skozi življenje, pa bo odvisna prihodnost naših mest, vasi, javnega prostora in stavb.

Zato vas vabimo, da v ponedeljek, 3. oktobra 2016, sodelujete v akciji SVETOVNI DAN HABITATA 2016, ki bo potekala v okviru Meseca prostora 2016. V Centru arhitekture Slovenije smo se povezali z Ministrstvom za okolje in prostor RS in Zavodom RS za šolstvo ter pripravili program dvournih delavnic za vse tri triade osnovne šole. V želji, da bodo v akcijo SVETOVNI DAN HABITATA 2016 vključeni vsi osnovnošolci v Sloveniji, Vas vabimo, da se nam pridružite ter učencem omogočite spoznavanje prostora in arhitekture. Šola, ki bo poslala najboljše prispevke, bo nagrajena. Vašo šolo lahko prijavite, kakor tudi preberete kaj več o vsebini delavnic, na naši spletni strani: www.igrivarhitektura.org

Naj nas prostor navdihuje!

Vaš CENTER ARHITEKTURE SLOVENIJE