PLEČNIKOVA ARHITEKTURA V LJUBLJANI
PREDSTAVITEV KNJIGE

Težko pričakovana knjiga je tik pred izidom, zato vas z veseljem vabimo, da se nam na njeni prvi predstavitvi pridružite v sredo, 6. decembra 2017, ob 12. uri v Plečnikovi hiši, Karunova 4 in 6 v Ljubljani.

O razlogih za nastanek knjige, njenem nastajanju in oblikovanju ter širšem pomenu publikacij o Plečnikovi arhitekturi se bomo pogovarjali v družbi avtorja Andreja Hrauskyja, predstavnikov sozaložnikov knjige Blaža Peršina, direktorja Muzeja in galerij mesta Ljubljane, in Maje Ivanič, direktorice Galerije DESSA, oblikovalca Žaka Prinčiča in fotografa Mirana Kambiča.

Vljudno prosimo, da svojo prisotnost potrdite na e-naslov: maja.kovac@mgml.si

Knjiga bo izšla v letošnjem Plečnikovem letu v sozaložništvu Muzeja in galerij mesta Ljubljane in Galerije Dessa.

Avtor Andrej Hrausky, arhitekt in poznavalec Plečnikovega opusa, je o knjigi zapisal: »Slovensko prestolnico večkrat imenujemo tudi Plečnikova Ljubljana. In res ji je naš najpomembnejši arhitekt s svojimi številnimi posegi vnesel neizbrisen pečat. Pa jih tudi zares poznamo? Vsak dan hodimo mimo njih in mnoge prezremo. Knjiga nam skuša odkriti prav vsa Plečnikova arhitekturna dela v mestu. Pa ne le to, tudi okoliščine njihovega nastanka, ki nas poučijo o tem, kako so nekoč živeli in delovali Ljubljančani. Predvsem pa nam knjiga skuša razložiti Plečnikovo arhitekturo: kako jo gledati, kako videti in kako razumeti.«

Po izidu bo knjiga dostopna tudi v Galeriji Dessa na Židovski stezi 4 v Ljubljani.

Več na spletni strani www.dessa.si