AVTORSTVO V ARHITEKTURI
PREDAVANJE

V polpreteklem obdobju intenzivne natečajne aktivnosti je na površje splavalo nekaj nevralgičnih točk, kot so: udeležba avtorjev v prednatečajnih aktivnostih, ustrezen način prenosa materialnih avtorskih pravic od natečaja do izvedbe objekta in razsežnosti avtorskih pravic pri prostorskem načrtovanju, zlasti OPPN. Ker se nevralgične točke pojavljajo na stičiščih različnih pravnih sistemov, in sicer: avtorstvo, javno naročanje ter prostorska in gradbena zakonodaja, se je izkazala potreba po oblikovanju stališča v zvezi s to problematiko. Skupaj z osnutkom stališča smo pripravili še predavanje, na katerem bomo v prvem delu predstavili teoretične in pravne osnove avtorstva, v drugem konkretne vsebinske rešitve in osnutek stališč, v tretjem bomo obravnavali konkretne primere iz prakse. Vprašanja za tretji sklop lahko pošljete na e_naslov natecaji@zaps.si z navedbo zadeve: Avtorstvo - vprašanje.

Predavanje bo v Plečnikovi predavalnici na Fakulteti za arhitekturo v sredo, 24. 1. 2018, od 16:00 - 19:00.

Predavala bosta odvetnica Mojca Starec (Odvetniška družba Čeč - Gruden in Starec o.p. d.o.o.) in Branko Oman, univ.dipl.iur., prokurist AAS d.o.o, soavtor komentarja k ZASP.

Prijave do zasedbe mest sprejemamo na e_naslov izobrazevanje@zaps.si.