POP UP MREŽE ZA PROSTOR: JAVNE POVRŠINE V SOSESKAH

Javne površine v soseskah

so pereča tema za slovenske urbaniste. Težave, ki so nastale zaradi nejasnega lastništva, so skozi leta prerasle v privatizacijo, fragmentacijo prostora in slabo vzdrževanje. Kako urediti načrtovanje in upravljanje, da se zaščiti skupni javni prostor? Kako zagotoviti javno rabo odprtih površin v zasebni lasti? Kaj pomeni javno dobro? Katere probleme glede javnih površin še zaznavate kot strokovnjaki in kot občani? Predvsem pa: kako lahko ukrepamo, da izboljšamo trenutno stanje javnih površin?

Uvodno predavanje: Maja Simoneti (IPoP), Senka Šifkovič Vrbica (PIC) in Alenka Korenjak (prostoRož).

Kje in kdaj: Torek, 14. 5. od 18. do 20. ure v Okoljskem centru (Trubarjeva 50, Ljubljana).

Zakaj: ker problem javnih površin ključno vpliva na slovenski urbani prostor in na naše delo. Nujno je, da problem razumemo in govorimo o njem, da lahko prepoznamo dobre in slabe odločitve pri urejanju javnega prostora.

Kdo: Debata je odprta za vse - pridi in na dogodek povabi kolege, ki jih tema zanima!

Kako: svojo udeležbo sporoči na mreza@ipop.si. Se vidimo!

Zapisnik 1. srečanja: vsebuje predstavitev sodelujočih in tem, ki jih zanimajo. Najdeš ga TUKAJ.

Pop up Mreže za prostor

Odprt, prijazen dogodek za razpravo o aktualnih temah s področja urejanja prostora, urbanizma in arhitekture.

pòp(ȍ ó)

kratica, urbanizem: kratko za Pogovor o prostoru.

úp -a m (ȗ)

kar se upa: upamo na poglobljeno razpravo, izmenjavo mnenj in učenje drug od drugega.