ARHITEKTURA USTVARJA PROSTOR III
TRETJI SKLOP REDAVANJ OB RAZSTAVI ARHITEKTURA INVENTURA

V sklopu razstave Arhitektura inventura vas vabimo na tretji sklop predavanj pod skupnim naslovom Arhitektura ustvarja prostor.

Četrtek, 14. 3. 2019, ob 17. uri, Velika sprejemna dvorana Cankarjevega doma

Atelje Ostan Pavlin

Ustvarjanje prostora/Placemaking
Kje se skriva težko merljiva dodana vrednost urejenega, harmoničnega prostora in kaj so njegovi različni atributi (estetski, energetski, etični, ekonomski...)? Kako s kakovostno arhitekturo in urbanizmom oplemenititi prostor in hkrati dvigniti vrednost našega bivalnega okolja? Česa bi se pri tem morali zavedati različni naročniki in odločevalci?
V predavanju se bomo sprehodili skozi ta splošna izhodišča ter jih ilustrirali z recentnimi projekti, nastalimi v Ateljeju Ostan Pavlin v zadnjih letih!

Katjuša Kranjc, Rok Kuhar

Kako arhitektura oblikuje prostor?

Kako lahko z oblikovanjem novih arhitekturnih potez in oblikovanjem interiera ustvarjamo nove, boljše prostore v obstoječih strukturah?

Govorila bosta o vplivu sprememb na doživljanje prostora in počutja v njem.

Intervencije v obstoječe prostore iz različnih časovnih obdobij, bosta predstavila na treh svojih projektih.

študentka:

Danaja Vastič

Hiša za posameznika, prostor za skupnost

Predstavitev projekta bivalnega kompleksa za zdravnike v Ugandi, ki je bil leta 2017 zgrajen s pomočjo humanitarne organizacije Edirisa UK in Fakultete za arhitekturo v Ljubljani. Nove bivalne enote nudijo namestitev zdravstvenim delavcem, ki lokalnemu prebivalstvu nudijo zdravniško oskrbo in s tem izboljšano kakovost bivanja.

napovedujemo:

četrtek, 21. 3. 2019, ob 17. uri

Okrogla miza: Pozicija arhitekture in urejanja prostora v današnji družbi