SODOBNA LJUBLJANSKA ARHITEKTURA
RAZSTAVA

Razstava prikazuje izbrane javne prostore, ki so v zadnjih 20 letih nastali na širšem področju mesta Ljubljane in so v veliki meri prispevali h kakovostnem razvoju bogatega mestnega življenja.

Otvoritev razstave bo v torek, 17. 9. 2019 ob 18. uri, v desnem atriju mestne hiše v Ljubljani.

Med 17. septembrom in 10. oktobrom 2019 bo v Desnem atriju Mestne hiše Ljubljana na ogled razstava z naslovom Sodobna ljubljanska arhitektura. Razstava prikazuje izbrane javne prostore, ki so v zadnjih 20 letih nastali na širšem področju mesta Ljubljane in so v veliki meri prispevali h kakovostnem razvoju bogatega mestnega življenja.

V luči aktualnih družbenih sprememb, ki vedno bolj širijo uporabo javnih prostorov, je razmislek o kakovosti oblikovanja javnega prostora več kot nujno potreben, saj bo ta služil še naslednjim generacijam. Zaradi tega je priporočljivo, da oblikovanje javnega prostora sledi trajnostnim smernicam in v urbano življenje vključeje vse družbene skupine, ne pa, da je javni prostor zrcalo trenutnih trendov in politične volje posamenih interesnih skupin.

S temeljito prenovo javnih prostorov se je v zadnjih dveh desetletjih soočala tudi Mestna občina Ljubljana, kar lahko opazimo predvsem v središču mesta Ljubljane. Sprememba in napredek pa sta vidna na celotnem ljubljanskem območju, kjer so tudi nastali vsi predstavljeni objekti in zunanje ureditve. Razstava Sodobna ljubljanska arhitektura prikazuje pregled najkakovostnejših javnih prostorov zgrajenih v zadnjih 20 letih in hkrati nakazuje smer nadaljnega razvoja ljubljanskega javnega prostora.