MATERIAL. KONTEKST. DRUŽBA. PERSPEKTIVE PRIHODNJE ARHITEKTUR
RAZSTAVA IN DELAVNICA

Vljudno vabljeni na odprtje razstave Material. Kontekst. Družba. Perspektive prihodnje arhitekture, ki bo v ponedeljek, 11. septembra, ob 19. uri v galeriji DESSA. Razstava bo na ogled do 11. oktobra 2023.

Ob zaključku razstave bo organizirana tridnevna delavnica, na kateri bomo obravnavali prostorske izzive lokalnega okolja, opazovali stanje in iskali strateške rešitve. Rezultate delavnice bomo obravnavali na okrogli mizi v Rafineriji Cukrarna 11. oktobra 2023 ob 19. uri. Vabljeni k udeležbi!

S pričujočim projektom prevprašujemo arhitekturne smernice za interdisciplinarno prihodnost stroke, ki si prizadeva za skupno dobro ljudi in planeta. Razstava, delavnica in okrogla miza vzpostavljajo prostor razprave o prihodnosti stroke, z razstavljenimi primeri izzivajo vprašanja o tem, kam plovemo in kaj si v svojem okolju želimo, ter iščejo orodja, ki bi nam omogočila dobro prihodnost. Oblikovanje okolja prihodnosti lahko opišemo skozi tri glavne vidike, ki so skupni vsem projektom in ki opredeljujejo kakovostno arhitekturo prihodnosti. Tu jih imenujemo material, kontekst in družba.

FB dogodek: https://fb.me/e/2NmjuRm0r

Kuratorki: Ajda Bračič, Maša Ogrin