Foto: Galerija Kresija
VIZIJE SO 17: MEJE ALI PRILOŽNOSTI?
OKROGLA MIZA

S serijo razstav Vizije so! Društvo arhitektov Ljubljane odpira pereča vprašanja urejanja mesta in opozarja na prezrta poglavja problematike prostorskega razvoja Ljubljane. Ideja serije projektov Vizije so je tudi predlagati in v razmislek ponuditi smernice in predloge za oblikovanje oziroma nadaljnji razvoj posameznih urbanih ambientov. Akcija Vizije so, ki poteka že sedemnajsto leto zapored, je v strokovni in zainteresirani širši javnosti že pridobila pomembno vlogo in je zelo dobro sprejeta.

Letošnja razstava Vizije so 17: Meje ali priložnosti? se preizprašuje in obravnava prostorska ter infrastrukturna vprašanja v mestu, ki so posledica kompleksne večplastne problematike preobremenjenega ljubljanskega železniškega vozlišča. O tematiki, s katero so se razni strokovnjaki ukvarjali že zadnjih sto let in se dolgoročno zadeva tako Ljubljane kot tudi države same, bomo z gosti, ljubljanskim podžupanom prof. Janezom Koželjem, Markom Peterlinom z Inšituta za politike prostora, Jožetom Novakom in Francem Zemljičem z Direkcije RS za infrastrukturo Ministrstva za infrastrukturo, ter arhitekti Jadranko Grmek, Martino Lipnik in Milanom Kovačem, diskutirali na okroglem omizju v sredo, 23. 11. 2022, ob 17. uri v Galeriji Kresija, na katerega vas vljudno vabimo.

Število sedišče je omejeno, prosimo da si svojo udeležbo na dogodku zagotovite s prijavo na elektronski naslov: drustvo.arhitektov.lj@siol.net

Hvala